Obdivujte přírodní krásy Botanické zahrady

botanická zahrada
Veletrhy a výstavy

japonska zahrada

Pokud jste přímo z Prahy nebo se do našeho hlavního města teprve chystáte, určitě nesmíte vynechat návštěvu botanické zahrady v Troji.

Botanická zahrada byla založena roku 1969 a od té doby ušla obrovský kus cesty. Dnes je to ideální místo pro odpočinek a relaxaci pro celou rodinu.

Trojská botanická zahrada se rozléhá na pravém břehu Vltavy, na území tvořené vltavskými terasami, což je ideální místo pro pěstování vinné révy. Je zde jedna z nejstarších památkově chráněných vinic v Praze nazvaná vinice svaté Kláry. Každoročně zde můžete vidět ruční sběr hroznů, ale také ochutnat místní víno na terase vinotéky. Po degustaci vína, se jistě rádi projdete po vinařské naučné stezce, kde se nezapomíná ani na ty nejmenší návštěvníky, kteří se na stezce dozvědí, jak probíhají práce na vinici a ve vinném sklepě.

Venkovní expozice botanické zahrady, kde najdete až 15 000 druhů květin a stromů (z toho asi 5 000 ve sklenících) svádí k uvolnění, odpočinku a relaxaci.

Venkovní expozice botanické zahrady, kde najdete až 15 000 druhů květin (z toho asi 5 000 ve sklenících) a stromů svádí k uvolnění, odpočinku a relaxaci.

Při vaší procházce máte možnost zažít také trochu exotiky. Severoamerická prérie,  Pivoňková louka, Ornamentální zahrada nebo také meditační Japonská zahrada, která byla návštěvníkům poprvé otevřena v roce 1992. Ta vás okouzlí zejména květy něžných sakur a rododendronů.

Při vaší procházce máte možnost zažít také trochu exotiky. Severoamerická prérie, Pivoňková louka, Ornamentální zahrada nebo také meditační Japonská zahrada, která byla návštěvníkům poprvé otevřena v roce 1992. Ta vás okouzlí zejména květy něžných sakur a rododendronů.

Fata Morgana

Jistě už jste také slyšeli o známém skleníku Fata Morgana, který je vestavěný přímo do přírodní skály a má rozlohu 1 800 m². Ten si nemůžete nechat ujít. Poznáte skvosty tropických deštných lesů, nejsušších oblastí světa nebo také vysokohorský mlžný les.

Při procházce po skleníku vám jistě neuniknou ani tropická jezera s rybami a divoký vodopád. Skleník nabízí možnost prozkoumat tropy nejenom zrakem, ale také sluchem, vnímáním teploty, vlhkosti, a díky vonné stezce také čichem. Ve skleníku se koná v průběhu roku mnoho výstav, např,. Nyní v době Adventu můžete zažít okouzlující atmosféru při výstavě s názvem Kouzlo Vánoc.

Celý areál zahrady si můžete projít sami, nebo můžete využít komentovaných prohlídek, které je potřeba předem rezervovat a kde se dozvíte mnoho cenných informací.

Botanická zahrada je nádherná v každém roční období, a proto doporučujeme, podívat se, na co při prohlídce určitě nezapomenout – Co a kdy v zahradě navštívit.

Botanická zahrada v Praze je ideální místo pro rodinný výlet nebo uklidňující procházku přírodou.

Otevírací doba:
Skleník Fata Morgana ÚT-NE, státní svátky
Venkovní expozice PO-NE
v čase od 9-16hod.

Vinotéka sv. Kláry
PO-PÁ – 13-17hod.
SO,NE, svátky: 11-17hod.

Otevírací dobu si ale raději ještě před návštěvou ověřte přímo na stránkách Botanické zahrady Praha, kde se dočtete také o novinkách, které je možné v zahradě zhlédnout.

 

Zdroj obrázku: www.botanicka.cz

 

 

 

 

 

 

 

stavotech Olomouc
Bydlení
Veletrh úspory energií a architektury, to je Stavotech Olomouc

Největší podzimní veletrh na Moravě – to je STAVOTECH Olomouc. KDY Veletrh můžete navštívit od čtvrtku 7. do soboty 9. listopadu 2019 od 9 – 18 hodin (v sobotu do 17 hodin) KDE Výstaviště Flora Olomouc, veletrh se bude konat v pavilonu A a na přilehlých venkovních plochách. Bohatá nabídka …

floria-dusicky
Veletrhy a výstavy
Výstava DUŠIČKY 2019

Floria DUŠIČKY 2019 – nenechte si ujít celostátní prodejní výstavu pro všechny zahradníky a zahrádkáře v Kroměříži. KDY: 11. – 13.10.2019 od 9 – 17 hod. KDE: Výstaviště Kroměříž Na výstavě DUŠIČKY máte možnost nakoupit vše potřebné pro dům i zahradu od stovek prodejců nejenom z celé České republiky, ale …

bonsai
Veletrhy a výstavy
Floria podzim – nenechte si ujít expozice vzácných bonsají

23Na konci září je ideální čas na návštěvu výstaviště v Kroměříži, koná se zde celostátní prodejní výstava s názvem Floria Podzim, která nabídne unikátní výstavu bonsai. Na se můžete na výstavě těšit? Celostátní prodejní výstava pro všechny zahradníky a zahrádkáře, která zároveň nabídne výjimečnou mezinárodní expozici vzácných bonsají a suiseki. Na výstavě …