Obdivujte přírodní krásy Botanické zahrady

botanická zahrada
Kam na výlet

japonska zahrada

Pokud jste přímo z Prahy nebo se do našeho hlavního města teprve chystáte, určitě nesmíte vynechat návštěvu botanické zahrady v Troji.

Botanická zahrada byla založena roku 1969 a od té doby ušla obrovský kus cesty. Dnes je to ideální místo pro odpočinek a relaxaci pro celou rodinu.

Trojská botanická zahrada se rozléhá na pravém břehu Vltavy, na území tvořené vltavskými terasami, což je ideální místo pro pěstování vinné révy. Je zde jedna z nejstarších památkově chráněných vinic v Praze nazvaná vinice svaté Kláry. Každoročně zde můžete vidět ruční sběr hroznů, ale také ochutnat místní víno na terase vinotéky. Po degustaci vína, se jistě rádi projdete po vinařské naučné stezce, kde se nezapomíná ani na ty nejmenší návštěvníky, kteří se na stezce dozvědí, jak probíhají práce na vinici a ve vinném sklepě.

Venkovní expozice botanické zahrady, kde najdete až 15 000 druhů květin a stromů (z toho asi 5 000 ve sklenících) svádí k uvolnění, odpočinku a relaxaci.

Venkovní expozice botanické zahrady, kde najdete až 15 000 druhů květin (z toho asi 5 000 ve sklenících) a stromů svádí k uvolnění, odpočinku a relaxaci.

Při vaší procházce máte možnost zažít také trochu exotiky. Severoamerická prérie,  Pivoňková louka, Ornamentální zahrada nebo také meditační Japonská zahrada, která byla návštěvníkům poprvé otevřena v roce 1992. Ta vás okouzlí zejména květy něžných sakur a rododendronů.

Při vaší procházce máte možnost zažít také trochu exotiky. Severoamerická prérie, Pivoňková louka, Ornamentální zahrada nebo také meditační Japonská zahrada, která byla návštěvníkům poprvé otevřena v roce 1992. Ta vás okouzlí zejména květy něžných sakur a rododendronů.

Fata Morgana

Jistě už jste také slyšeli o známém skleníku Fata Morgana, který je vestavěný přímo do přírodní skály a má rozlohu 1 800 m². Ten si nemůžete nechat ujít. Poznáte skvosty tropických deštných lesů, nejsušších oblastí světa nebo také vysokohorský mlžný les.

Při procházce po skleníku vám jistě neuniknou ani tropická jezera s rybami a divoký vodopád. Skleník nabízí možnost prozkoumat tropy nejenom zrakem, ale také sluchem, vnímáním teploty, vlhkosti, a díky vonné stezce také čichem. Ve skleníku se koná v průběhu roku mnoho výstav, např,. Nyní v době Adventu můžete zažít okouzlující atmosféru při výstavě s názvem Kouzlo Vánoc.

Celý areál zahrady si můžete projít sami, nebo můžete využít komentovaných prohlídek, které je potřeba předem rezervovat a kde se dozvíte mnoho cenných informací.

Botanická zahrada je nádherná v každém roční období, a proto doporučujeme, podívat se, na co při prohlídce určitě nezapomenout – Co a kdy v zahradě navštívit.

Botanická zahrada v Praze je ideální místo pro rodinný výlet nebo uklidňující procházku přírodou.

Otevírací doba:
Skleník Fata Morgana ÚT-NE, státní svátky
Venkovní expozice PO-NE
v čase od 9-16hod.

Vinotéka sv. Kláry
PO-PÁ – 13-17hod.
SO,NE, svátky: 11-17hod.

Otevírací dobu si ale raději ještě před návštěvou ověřte přímo na stránkách Botanické zahrady Praha, kde se dočtete také o novinkách, které je možné v zahradě zhlédnout.

 

Zdroj obrázku: www.botanicka.cz

 

 

 

 

 

 

 

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

narcisy
Kam na výlet
Narcis 2019 – výstava květin, kterou si nesmíte nechat ujít

Ve dnech od 11. do 14. dubna 2019 se zajeďte podívat na Výstaviště v Lysé nad Labem, koná se zde výstava Narcis 2019. V hale s označení A2 můžete obdivovat mnoho krásných pestrobarevných květů narcisů, tulipánů a dalších jarních cibulovin. Během výstavy nebude chybět ani poradenská služba pro všechny zahrádkáře …

jarní květiny
Kam na výlet
Výstava Jarní zemědělec 2019

Přijďte se ve dnech 20. až 24. března 2019 podívat do Lysé nad Labem na výstavu s názvem Jarní Zemědělec 2019. Jste vášnivý zahradník? Zemědělec? Máte svůj sad nebo si chcete vypěstovat pouze pár kytiček? Z nabídky téměř 200 zahraničních a tuzemských vystavovatelů si každý z vás najde to pravé. Tento rok se …

věnec
Kam na výlet
Výstava Floria podzim – DUŠIČKY

Nenechte si ujít ojedinělou dušičkou expozici v Kroměříži. Na výstavě bude ke zhlédnutí komplexní nabídka květinové výzdoby a služeb spojených s uctíváním památky zesnulých. Na výstavě můžete mimo jiné zakoupit také potřeby pro dům a zahradu, např. ovocné stromky, okrasné cibuloviny, chryzantémy, atd. Součástí výstavy bude také tzv. Hanácký statek, …