Obdivujte přírodní krásy Botanické zahrady

botanická zahrada
Výstavy květin

japonska zahrada

Pokud jste přímo z Prahy nebo se do našeho hlavního města teprve chystáte, určitě nesmíte vynechat návštěvu botanické zahrady v Troji.

Botanická zahrada byla založena roku 1969 a od té doby ušla obrovský kus cesty. Dnes je to ideální místo pro odpočinek a relaxaci pro celou rodinu.

Trojská botanická zahrada se rozléhá na pravém břehu Vltavy, na území tvořené vltavskými terasami, což je ideální místo pro pěstování vinné révy. Je zde jedna z nejstarších památkově chráněných vinic v Praze nazvaná vinice svaté Kláry. Každoročně zde můžete vidět ruční sběr hroznů, ale také ochutnat místní víno na terase vinotéky. Po degustaci vína, se jistě rádi projdete po vinařské naučné stezce, kde se nezapomíná ani na ty nejmenší návštěvníky, kteří se na stezce dozvědí, jak probíhají práce na vinici a ve vinném sklepě.

Venkovní expozice botanické zahrady, kde najdete až 15 000 druhů květin a stromů (z toho asi 5 000 ve sklenících) svádí k uvolnění, odpočinku a relaxaci.

Venkovní expozice botanické zahrady, kde najdete až 15 000 druhů květin (z toho asi 5 000 ve sklenících) a stromů svádí k uvolnění, odpočinku a relaxaci.

Při vaší procházce máte možnost zažít také trochu exotiky. Severoamerická prérie,  Pivoňková louka, Ornamentální zahrada nebo také meditační Japonská zahrada, která byla návštěvníkům poprvé otevřena v roce 1992. Ta vás okouzlí zejména květy něžných sakur a rododendronů.

Při vaší procházce máte možnost zažít také trochu exotiky. Severoamerická prérie, Pivoňková louka, Ornamentální zahrada nebo také meditační Japonská zahrada, která byla návštěvníkům poprvé otevřena v roce 1992. Ta vás okouzlí zejména květy něžných sakur a rododendronů.

Fata Morgana

Jistě už jste také slyšeli o známém skleníku Fata Morgana, který je vestavěný přímo do přírodní skály a má rozlohu 1 800 m². Ten si nemůžete nechat ujít. Poznáte skvosty tropických deštných lesů, nejsušších oblastí světa nebo také vysokohorský mlžný les.

Při procházce po skleníku vám jistě neuniknou ani tropická jezera s rybami a divoký vodopád. Skleník nabízí možnost prozkoumat tropy nejenom zrakem, ale také sluchem, vnímáním teploty, vlhkosti, a díky vonné stezce také čichem. Ve skleníku se koná v průběhu roku mnoho výstav, např,. Nyní v době Adventu můžete zažít okouzlující atmosféru při výstavě s názvem Kouzlo Vánoc.

Celý areál zahrady si můžete projít sami, nebo můžete využít komentovaných prohlídek, které je potřeba předem rezervovat a kde se dozvíte mnoho cenných informací.

Botanická zahrada je nádherná v každém roční období, a proto doporučujeme, podívat se, na co při prohlídce určitě nezapomenout – Co a kdy v zahradě navštívit.

Botanická zahrada v Praze je ideální místo pro rodinný výlet nebo uklidňující procházku přírodou.

Otevírací doba:
Skleník Fata Morgana ÚT-NE, státní svátky
Venkovní expozice PO-NE
v čase od 9-16hod.

Vinotéka sv. Kláry
PO-PÁ – 13-17hod.
SO,NE, svátky: 11-17hod.

Otevírací dobu si ale raději ještě před návštěvou ověřte přímo na stránkách Botanické zahrady Praha, kde se dočtete také o novinkách, které je možné v zahradě zhlédnout.

 

Zdroj obrázku: www.botanicka.cz

 

 

 

 

 

 

 

růže
Výstavy květin
Růžová zahrada 2019 – výstava, která vás okouzlí

Také milujete růže a řezané květiny? V tom případě si ve vašem kalendáři poznačte datum 13. – 16.6 2019. Na výstavišti v Lysé nad Labem se bude konat již 9. ročník celostátní výstavy růží, letních květin a zahradnické trhy. Na výstavě budou k vidění kouzelné a netradiční aranžmá řezaných i …

Frýdecko - místecký veletrh
Výstavy květin
Veletrh bydlení, zahrada, stavba, žena hobby – to vše na Frýdecko – Místeckém veletrhu

Veletrh pro celou rodinu, i tak by se dal nazvat Frýdecko – Místecký veletrh, který se již po třinácté odehraje v prostorách sportovní haly Polárka ve Frýdku Místku. Veletrh, který se koná v termínu od pátku 24. do neděle 26. května si určitě nenechte ujít. Co vás na veletrhu čeká? …

Výstavy květin
VALAŠSKÁ ZAHRADA – největší zahradnické trhy na Valašsku

Přijďte se podívat na zahradnické trhy do Rožnova pod Radhoštěm, od pátku 3.5. do neděle 5.5.2019 se zde koná již 10 ročník tradičních zahradnických trhů Valašská zahrada. Během jednoho víkendu se na Valašsko sjedou tisíce zahrádkářů a chalupářů z celé republiky, ale i ze Slovenska. A není divu, lákadel je …