Výstava květin – KVĚTY 2019

lilie
Výstavy květin

Pokud patříte mezi milovníky křehké krásy, tedy nádherných květin, určitě si nenechte ujít výstavu s názvem KVĚTY 2019. Výstava se koná v letním termínu 18.7. – 21.7.2019, což je ideální pro prázdninový výlet právě do Lysé nad Labem.

Na ploše 2 160m2 můžete zhlédnout atraktivní, pestrobarevná, květinová aranžmá, které vytvoří zkušený tým odborníků z Českého zahrádkářského svazu.

kytice

Jste obdivovateli lilií, pelargonií, jiřinek, fuchsií, trvalek nebo okrasných rostlin? To vše vám zde představí specializované organizace např. Lilium Brno, Rosa Klub Dagla ČZS Martagon a mnoho dalších pěstitelů Českého zahrádkářského svazu.

Protože se jedná o prázdninový termín, pořadatelé výstavy mysleli i na děti. Pohrát si mohou v dětském koutku, nově i s interaktivní dětskou expozicí.

Součástí expozice výstavy budou také velmi oblíbené poradny vystavovaných květin. Navštívit můžete také stánek časopisu Zahrádkář a vinařské posezení.

Přijďte si výstavu Květy 2019 přivonět 🙂

Otevírací doba výstavy KVĚTY 2019:
Od čtvrtku 18.7. do neděle 21.7. vždy od 9.do 17. hodin.

Vstupné:
Dospělí: 80,-Kč
Důchodci, studenti, ZTP 60,-Kč
Děti, ZTP/P Zdarma

Více informací najdete na stránkách výstavy.

Podívejte se také na další výstavy květin.

 

Zdroj obrázků: www.pixabay.com

 

 

 

sklaka
Zahrada
Jak vybudovat skalku, která bude předmětem obdivu okolí

Máte v zahradě svah, nevyužitý rohový prostor nebo zkrátka prázdné místo na okraji zahrady? Využijte dobu dovolených a pusťte se do budování skalky. Ta se může stát právě tím kusem zahrady, ke kterému se bude každý otáčet a který přitáhne zrak všech návštěvníků i kolemjdoucích. Nemusíte mít obavy, že byste zahradní …

okurka
Zahrada
Proti okurkové plísní pomůže jedině prevence

Těšíte se na bohatou úrodu okurek nakládaček, ale na listech rostlin se objevily skvrny žlutozelené barvy? To je okamžik, kdy se poleká každý zkušený zahrádkář. Skvrny totiž znamenají napadení okurkovou plísní. Tato choroba si nevybírá, napadá rostliny na záhonech a stejná je i plíseň na okurkách ve skleníku. Co znamená, …

pažitka
Bylinky
Zdravý záhon léčivek

Léčivé rostliny se na zahrádkách i v květináčích na oknech těší stále větší popularitě. Už se nesázejí do úhledných záhonků, ale do divokých smíšených záhonů, kde rostou přirozeně vedle sebe a svou krásou zdobí celou zahradu. Dnes vám představíme léčivou pažitku i její česnekovou variantu pažitku čínskou, oblíbený ženšen pětilistý …