VALAŠSKÁ ZAHRADA – největší zahradnické trhy na Valašsku

Výstavy květin

Přijďte se podívat na zahradnické trhy do Rožnova pod Radhoštěm, od pátku 3.5. do neděle 5.5.2019 se zde koná již 10 ročník tradičních zahradnických trhů Valašská zahrada.

Během jednoho víkendu se na Valašsko sjedou tisíce zahrádkářů a chalupářů z celé republiky, ale i ze Slovenska.

A není divu, lákadel je opravdu mnoho!

  • bohatá nabídka květin
  • zeleninové sadby
  • okrasné dřeviny
  • skalničky
  • velký výběr bylinek
  • cibuloviny
  • ovocné stromky a keře

K zahradě také neodmyslitelně patří i zahradní technika, kterou bude prezentovat valašskomeziříčská firma Těsmat.  Sekačky, křovinořezy, motorové pily nebo třeba také motorové kolečko – Motůčko, to vše si můžete nejenom prohlédnout ale také vyzkoušet.

Pokud se zahrádkařením teprve začínáte jistě oceníte zahrádkářské poradny, které vám budou k dispozici v sobotu a neděli od 10-16 hod.

K zahradě a domovu také patří dekorace a doplňky. Vybírat můžete z velké nabídky dřevěných a proutěných výrobků od zručných řemeslníků. Kromě dekorací si můžete přivonět a také zakoupit přírodní kosmetiku a mýdla.

valašska zahrada

Na své si přijdou také naši nejmenší v připraveném dětském koutku se skákacím hradem. Nebude chybět ani klaun a malování na obličej. V sobotu i neděli ve 14 hodin se děti mohou těšit na loutkové divadlo. V sobotu je na programu Bajaja a v neděli pohádka Pták Ohnivák a lišky Ryška.

K dispozici budou samozřejmě také stánky s občerstvením, domácí uzeniny, sýry, med, víno a také domácí limonáda. Nebude chybět ani bohatá tombola. K poslechu bude hrát rožnovské duo Navalentýn.

Pokud přijedete do Rožnova autem budou pro vás připravena 3 záchytná parkoviště. První bude přímo před areálem, druhé naproti v Autokempingu Rožnov a třetí bude u Valašského muzea v přírodě.

Přijďte si užít jarní atmosféru rozkvetlé zahrady v Rožnově!

Otevírací doba:
Pátek, sobota, neděle – 8-17 hod.

Vstupné:
Dospělí: 50,-Kč
Důchodci, studenti 30,-Kč
Děti do 6 let,doprovod ZT – Zdarma

Více informací najdete na stránkách zahradních trhů.

 

Podívejte se také na další výstavy květin.

 

Zdroj obrázků: www.pixabay.com

 

 

 

 

 

 

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

balkonove kvetiny
Zahrada
Květiny na balkoně prozáří váš domov

Každý balkon vypadá lépe, je-li zkrášlen velkým množstvím barevných květů, které se přelévají přes jeho zábradlí. Jako živou dekoraci můžete použít nejrůznější trvalky i letničky pestrých barev, zajímavé mohou být i jejich listy. Okrasné rostliny můžete umístit do květináčů, truhlíků nebo dekorativních nádob. Lze je využít i jako stínidlo nebo …

jahody
Zahrada
Je pravý čas začít s pěstováním jahod

Milujete vůni, chuť a nádhernou červenou barvu zralých jahod? Umělohmotné krabičky s napůl zelenými plody bez očekávané chuti a s plísní navíc, které nabízí v zimě obchody, vás rozhodně neuspokojují? Pak si vypěstujte své vlastní jahody na zahradě nebo doma na balkoně či terase – v květináči nebo truhlíku. Převislé jahody lze místiti do …

lilie
Výstavy květin
Výstava květin – KVĚTY 2019

Pokud patříte mezi milovníky křehké krásy, tedy nádherných květin, určitě si nenechte ujít výstavu s názvem KVĚTY 2019. Výstava se koná v letním termínu 18.7. – 21.7.2019, což je ideální pro prázdninový výlet právě do Lysé nad Labem. Na ploše 2 160m2 můžete zhlédnout atraktivní, pestrobarevná, květinová aranžmá, které vytvoří …