VALAŠSKÁ ZAHRADA – největší zahradnické trhy na Valašsku

Veletrhy a výstavy

Přijďte se podívat na zahradnické trhy do Rožnova pod Radhoštěm, od pátku 3.5. do neděle 5.5.2019 se zde koná již 10 ročník tradičních zahradnických trhů Valašská zahrada.

Během jednoho víkendu se na Valašsko sjedou tisíce zahrádkářů a chalupářů z celé republiky, ale i ze Slovenska.

A není divu, lákadel je opravdu mnoho!

  • bohatá nabídka květin
  • zeleninové sadby
  • okrasné dřeviny
  • skalničky
  • velký výběr bylinek
  • cibuloviny
  • ovocné stromky a keře

K zahradě také neodmyslitelně patří i zahradní technika, kterou bude prezentovat valašskomeziříčská firma Těsmat.  Sekačky, křovinořezy, motorové pily nebo třeba také motorové kolečko – Motůčko, to vše si můžete nejenom prohlédnout ale také vyzkoušet.

Pokud se zahrádkařením teprve začínáte jistě oceníte zahrádkářské poradny, které vám budou k dispozici v sobotu a neděli od 10-16 hod.

K zahradě a domovu také patří dekorace a doplňky. Vybírat můžete z velké nabídky dřevěných a proutěných výrobků od zručných řemeslníků. Kromě dekorací si můžete přivonět a také zakoupit přírodní kosmetiku a mýdla.

valašska zahrada

Na své si přijdou také naši nejmenší v připraveném dětském koutku se skákacím hradem. Nebude chybět ani klaun a malování na obličej. V sobotu i neděli ve 14 hodin se děti mohou těšit na loutkové divadlo. V sobotu je na programu Bajaja a v neděli pohádka Pták Ohnivák a lišky Ryška.

K dispozici budou samozřejmě také stánky s občerstvením, domácí uzeniny, sýry, med, víno a také domácí limonáda. Nebude chybět ani bohatá tombola. K poslechu bude hrát rožnovské duo Navalentýn.

Pokud přijedete do Rožnova autem budou pro vás připravena 3 záchytná parkoviště. První bude přímo před areálem, druhé naproti v Autokempingu Rožnov a třetí bude u Valašského muzea v přírodě.

Přijďte si užít jarní atmosféru rozkvetlé zahrady v Rožnově!

Otevírací doba:
Pátek, sobota, neděle – 8-17 hod.

Vstupné:
Dospělí: 50,-Kč
Důchodci, studenti 30,-Kč
Děti do 6 let,doprovod ZT – Zdarma

Více informací najdete na stránkách zahradních trhů.

 

Podívejte se také na další výstavy květin.

 

Zdroj obrázků: www.pixabay.com

 

 

 

 

 

 

for pasiv
Bydlení
Veletrh FOR PASIV 2020

Veletrh FOR PASIV se všem návštěvníkům v roce 2020 představí již po osmé. Tento veletrh je určený pro všechny specialisty a odborníky v oblasti nízkoenergetické, pasivní a nulové stavby. Veletrhu FOR PASIV můžete navštívit v termínu 6. 8.2.2020 na PVA EXPO PRAHA.   Co vás na veletrhu čeká? I v …

zahrada v zimě
Zahrada
Zima na zahradě nemusí být dobou odpočinku

I když je už zima, přesto teplota stále ještě dovolí provádět některé zahradní práce, například zastřihávání, úpravu záhonů, péči o kompost, odstraňování napadaného listí, umístění nastýlky k rostlinám, zazimování jezírek, kontrolu a opravy zahradního nářadí i techniky a mnoho dalších činností. Můžete se také věnovat těm částem zahrady, na které jste …

plot v zimě
Bydlení
Potřebuje váš plot před zimou ošetřit?

Správné zazimování zahrady neobnáší jen péči o trávník, stromy, keře a rostliny. Postarat se musíte také o venkovní bazén a některé druhy plotů. Víte, jak na vhodnou údržbu vašeho plotu nebo zda máte plot zcela bezúdržbový? Podívejte se do našeho velkého přehledu o správném zimním ošetření různých plotů. Jak se …