VALAŠSKÁ ZAHRADA – největší zahradnické trhy na Valašsku

Výstavy květin

Přijďte se podívat na zahradnické trhy do Rožnova pod Radhoštěm, od pátku 3.5. do neděle 5.5.2019 se zde koná již 10 ročník tradičních zahradnických trhů Valašská zahrada.

Během jednoho víkendu se na Valašsko sjedou tisíce zahrádkářů a chalupářů z celé republiky, ale i ze Slovenska.

A není divu, lákadel je opravdu mnoho!

  • bohatá nabídka květin
  • zeleninové sadby
  • okrasné dřeviny
  • skalničky
  • velký výběr bylinek
  • cibuloviny
  • ovocné stromky a keře

K zahradě také neodmyslitelně patří i zahradní technika, kterou bude prezentovat valašskomeziříčská firma Těsmat.  Sekačky, křovinořezy, motorové pily nebo třeba také motorové kolečko – Motůčko, to vše si můžete nejenom prohlédnout ale také vyzkoušet.

Pokud se zahrádkařením teprve začínáte jistě oceníte zahrádkářské poradny, které vám budou k dispozici v sobotu a neděli od 10-16 hod.

K zahradě a domovu také patří dekorace a doplňky. Vybírat můžete z velké nabídky dřevěných a proutěných výrobků od zručných řemeslníků. Kromě dekorací si můžete přivonět a také zakoupit přírodní kosmetiku a mýdla.

valašska zahrada

Na své si přijdou také naši nejmenší v připraveném dětském koutku se skákacím hradem. Nebude chybět ani klaun a malování na obličej. V sobotu i neděli ve 14 hodin se děti mohou těšit na loutkové divadlo. V sobotu je na programu Bajaja a v neděli pohádka Pták Ohnivák a lišky Ryška.

K dispozici budou samozřejmě také stánky s občerstvením, domácí uzeniny, sýry, med, víno a také domácí limonáda. Nebude chybět ani bohatá tombola. K poslechu bude hrát rožnovské duo Navalentýn.

Pokud přijedete do Rožnova autem budou pro vás připravena 3 záchytná parkoviště. První bude přímo před areálem, druhé naproti v Autokempingu Rožnov a třetí bude u Valašského muzea v přírodě.

Přijďte si užít jarní atmosféru rozkvetlé zahrady v Rožnově!

Otevírací doba:
Pátek, sobota, neděle – 8-17 hod.

Vstupné:
Dospělí: 50,-Kč
Důchodci, studenti 30,-Kč
Děti do 6 let,doprovod ZT – Zdarma

Více informací najdete na stránkách zahradních trhů.

 

Podívejte se také na další výstavy květin.

 

Zdroj obrázků: www.pixabay.com

 

 

 

 

 

 

bonsai
Výstavy květin
Floria podzim – nenechte si ujít expozice vzácných bonsají

23Na konci září je ideální čas na návštěvu výstaviště v Kroměříži, koná se zde celostátní prodejní výstava s názvem Floria Podzim, která nabídne unikátní výstavu bonsai. Na se můžete na výstavě těšit? Celostátní prodejní výstava pro všechny zahradníky a zahrádkáře, která zároveň nabídne výjimečnou mezinárodní expozici vzácných bonsají a suiseki. Na výstavě …

detske hriste
Zahrada
Rájem pro děti může být i zahrada

Každý, kdo vlastní u svého domu nebo bytu zahradu a má v rodině děti, jistě zvažuje, jak tento prostor upravit tak, aby ho plně využívaly i děti různého věku. Ty zde mohou být na čerstvém vzduchu, v bezpečném prostředí a společně s rodinnými příslušníky trávit společný čas nebo se zabavit, zatímco se dospělí …

zahradni jezirko
Zahrada
Jak zadržovat vodu na zahradě

Současná sucha nás nutí k zamyšlení nad ekologičtějšími přístupy a k šetrnému zacházení s vodou nejen v domácnosti, ale i na zahradě. Hospodaření s vodou na zahradě je stejně důležité jako snížení produkce odpadu nebo biologické pěstování plodin. Jak tedy šetřit vodou na zahradě, aniž by utrpěla zeleň a zhoršila …