VALAŠSKÁ ZAHRADA – největší zahradnické trhy na Valašsku

Výstavy květin

Přijďte se podívat na zahradnické trhy do Rožnova pod Radhoštěm, od pátku 3.5. do neděle 5.5.2019 se zde koná již 10 ročník tradičních zahradnických trhů Valašská zahrada.

Během jednoho víkendu se na Valašsko sjedou tisíce zahrádkářů a chalupářů z celé republiky, ale i ze Slovenska.

A není divu, lákadel je opravdu mnoho!

  • bohatá nabídka květin
  • zeleninové sadby
  • okrasné dřeviny
  • skalničky
  • velký výběr bylinek
  • cibuloviny
  • ovocné stromky a keře

K zahradě také neodmyslitelně patří i zahradní technika, kterou bude prezentovat valašskomeziříčská firma Těsmat.  Sekačky, křovinořezy, motorové pily nebo třeba také motorové kolečko – Motůčko, to vše si můžete nejenom prohlédnout ale také vyzkoušet.

Pokud se zahrádkařením teprve začínáte jistě oceníte zahrádkářské poradny, které vám budou k dispozici v sobotu a neděli od 10-16 hod.

K zahradě a domovu také patří dekorace a doplňky. Vybírat můžete z velké nabídky dřevěných a proutěných výrobků od zručných řemeslníků. Kromě dekorací si můžete přivonět a také zakoupit přírodní kosmetiku a mýdla.

valašska zahrada

Na své si přijdou také naši nejmenší v připraveném dětském koutku se skákacím hradem. Nebude chybět ani klaun a malování na obličej. V sobotu i neděli ve 14 hodin se děti mohou těšit na loutkové divadlo. V sobotu je na programu Bajaja a v neděli pohádka Pták Ohnivák a lišky Ryška.

K dispozici budou samozřejmě také stánky s občerstvením, domácí uzeniny, sýry, med, víno a také domácí limonáda. Nebude chybět ani bohatá tombola. K poslechu bude hrát rožnovské duo Navalentýn.

Pokud přijedete do Rožnova autem budou pro vás připravena 3 záchytná parkoviště. První bude přímo před areálem, druhé naproti v Autokempingu Rožnov a třetí bude u Valašského muzea v přírodě.

Přijďte si užít jarní atmosféru rozkvetlé zahrady v Rožnově!

Otevírací doba:
Pátek, sobota, neděle – 8-17 hod.

Vstupné:
Dospělí: 50,-Kč
Důchodci, studenti 30,-Kč
Děti do 6 let,doprovod ZT – Zdarma

Více informací najdete na stránkách zahradních trhů.

 

Podívejte se také na další výstavy květin.

 

Zdroj obrázků: www.pixabay.com

 

 

 

 

 

 

sklaka
Zahrada
Jak vybudovat skalku, která bude předmětem obdivu okolí

Máte v zahradě svah, nevyužitý rohový prostor nebo zkrátka prázdné místo na okraji zahrady? Využijte dobu dovolených a pusťte se do budování skalky. Ta se může stát právě tím kusem zahrady, ke kterému se bude každý otáčet a který přitáhne zrak všech návštěvníků i kolemjdoucích. Nemusíte mít obavy, že byste zahradní …

okurka
Zahrada
Proti okurkové plísní pomůže jedině prevence

Těšíte se na bohatou úrodu okurek nakládaček, ale na listech rostlin se objevily skvrny žlutozelené barvy? To je okamžik, kdy se poleká každý zkušený zahrádkář. Skvrny totiž znamenají napadení okurkovou plísní. Tato choroba si nevybírá, napadá rostliny na záhonech a stejná je i plíseň na okurkách ve skleníku. Co znamená, …

pažitka
Bylinky
Zdravý záhon léčivek

Léčivé rostliny se na zahrádkách i v květináčích na oknech těší stále větší popularitě. Už se nesázejí do úhledných záhonků, ale do divokých smíšených záhonů, kde rostou přirozeně vedle sebe a svou krásou zdobí celou zahradu. Dnes vám představíme léčivou pažitku i její česnekovou variantu pažitku čínskou, oblíbený ženšen pětilistý …