Je pravý čas začít s pěstováním jahod

jahody
Zahrada

Milujete vůni, chuť a nádhernou červenou barvu zralých jahod? Umělohmotné krabičky s napůl zelenými plody bez očekávané chuti a s plísní navíc, které nabízí v zimě obchody, vás rozhodně neuspokojují? Pak si vypěstujte své vlastní jahody na zahradě nebo doma na balkoně či terase – v květináči nebo truhlíku. Převislé jahody lze místiti do závěsných květináčů. Chcete-li se stát úspěšnými pěstiteli, začněte výběrem vhodné odrůdy, ne všechny sazenice jahod prospívají stejně na záhoně i v nádobách. Také výběr stanoviště, dostatek slunce a živin jsou podmínkami dosažení bohaté úrody těchto chutných a šťavnatých plodů.

Jaké sazenice jahod zvolit

Volba odrůdy je pro úspěšné pěstování jahod zásadní. Každý určitě zná rozdíl mezi jahodami lesními a zahradními. Pro domácí pěstování většinou volíme sazenice zahradních jahod. Ty mohou být buď stáleplodící, nebo plodící pouze jednou. U jednou plodících jahod můžeme dosáhnout dvou sklizní během sezóny, poté je potřeba sazenice vyměnit. Stáleplodící jahody umožňují více sklizní během roku. Malé jahody, které lze sklízet jednou za měsíc, se pak označují jako měsíční. Jednotlivé odrůdy se od sebe odlišují chutí, vůní, velikostí, sytostí a zabarvením plodů, leskem, obsahem šťávy a pevností. Jak tedy zvolit tu správnou odrůdu? Soustřeďte se na 3 nejdůležitější vlastnosti, které od sazenic jahod očekáváte, a podle nich vybírejte.

jahody

Jahodník v truhlíku

Nemáte-li možnost pěstovat jahody v záhonu na zahradě, můžete zvolit alternativní možnosti. Měsíční jahody lze pěstovat ve větším květináči, různé sazenice jahod můžete umístit do truhlíků na balkón nebo terasu, pěstování jahod v truhlíku nebo závěsu je vhodné i pro převislé jahody. Ty jsou střední velikosti a vydrží 2-3 sezóny. Můžete si je namnožit sami dceřinými sazenicemi. Rostou rychle, plodí již do pěti měsíců od výsevu, proto jsou vhodné i pro osazení pyramidy na jahody. Pyramida na jahody je dalším oblíbeným způsobem pěstování pro ty, kdo mají méně místa nebo se při péči o jahodníky nechtějí tolik sklánět. Ve vhodném provedení může být navíc vkusnou dekorací.

Bohatá úroda vyžaduje pravidelnou péči

Každý, kdo che získat kvalitní chutné plody plné vitamínů, musí počítat s tím, že jahody budou potřebovat určitou péči. Zvláště na jaře je nutné ošetření, okopání a ochrana před nemocemi a škůdci. Začít se dá již koncem března nebo začátkem dubna, když je už tepleji. Prvním krokem je odstranění starých nebo napadených listů. Tím zabráníte šíření různých chorob. Nenapadené listy lze kompostovat, postižené kusy je lepší spálit. K jednotlivým rostlinám přihrneme zeminu, aby byly kořínky plně kryté. Když vidíte, že jahody raší, je čas na přihnojení. Ideální je uleželý kravský hnůj, dodat ho lze i ve formě granulí, které zahrnete poblíž sazenice.

Kde a jak jahody vysadit

Jahody rozhodně nepatří na stinná místa, zde neprospívají a nemají očekávanou chuť. Milují totiž slunce a dobře propustnou půdu, ideálně hlinitopísčitou s vyšším podílem humusu. Můžete je vypěstovat ze semen nebo si pořídit sazenice jahodníku. Semena vám zaručí, že budete mít zdravé a nenakažené rostliny. Sazenice jahod vysazujeme navečer a po výsadbě dbáme na zálivku. Do měsíce je potřeba jahody přihnojit, odstranit plevel a lehce okopat, popřípadě zamulčovat. Můžete sazenice také použít na doplnění záhonu po zimě, kdy některé jahodníky nepřežily nebo jsou nemocné a je potřeba se jich zbavit. Důležité je i ošetření před broukem květopasem, který dokáže zničit velkou část úrody.

Proč jsou jahody oblíbené a zdravé

Jahody jsou nejen chutné, ale mají také příznivé účinky na naše zdraví. Mají totiž vysoký obsah vitamínu C i dalších vitamínů – A, B, E. Podporují tvorbu testosteronu a aktivaci spermií. Zlepšují také pohlavní život, zvyšují krevní oběh v pohlavních orgánech, k čemuž napomáhá vysoký obsah antioxidantů. Významný je i vliv na trávicí soustavu, metabolizmus, vylučování, brzdí vznik žlučových i močových kamenů. Jahody jsou nápomocné i při nachlazení a onemocněních srdce. Ať pěstujete sazenice jahod v truhlíku, v pyramidě nebo v záhonu, určitě je jezte čerstvé, abyste se nepřipravili o cenné látky. Dají se také zamražovat, kompotovat, přidávat do nápojů. Jsou cennou surovinou i pro kosmetický průmysl.

Přečtěte si o další články o pěstování zeleniny:

 

Zdroj obrázků: www.pixabay.com

masozrava-rostlina
Zahrada
Jaké zásady dodržovat při pěstování masožravých rostlin

Okouzlily vás exoticky působící rostlinky, které navíc poslouží jako mucholapka, ale máte obavy, že byste péči o ně nezvládli? Není se čeho bát, i mezi masožravými rostlinami jsou takové druhy, které zvláštní nároky nemají a mnohdy jejich pěstování snadnější, než u některých pokojovek. Stačí si vybrat správné druhy vhodné i …

Morusovnik
Zahrada
Moruše – zajímavé ovoce i unikátní superpotravina

Moruše je ovoce, které v současnosti opět přichází do módy. Přitom to v minulosti byly velmi oblíbené plody, ať se již jednalo o moruše bílé, černé nebo červené. Byly vyhledávány pro vysoký obsah vitamínů  a minerálů, takže byly sušeny i zavařovány, aby je bylo možno používat po celý rok. Morušové stromy, které …

podzimni_zahrada
Zahrada
5 věcí, na které v podzimní zahradě nesmíte zapomenout

Podzim je pro každého zahrádkáře náročným obdobím. Právě v tomto čase se rozhoduje o úrodě a zelené a kvetoucí zahradě příští sezóny. Zahrada se musí připravit na zimní odpočinek, odstraňují se zbytky rostlin, kypří záhony, sázejí rostliny a obecně se provádějí důležité práce, díky kterým bude vaše zahrada krásná hned od …