Floria podzim – nenechte si ujít expozice vzácných bonsají

bonsai
Výstavy květin

23Na konci září je ideální čas na návštěvu výstaviště v Kroměříži, koná se zde celostátní prodejní výstava s názvem Floria Podzim, která nabídne unikátní výstavu bonsai.

Na se můžete na výstavě těšit?

  • Celostátní prodejní výstava pro všechny zahradníky a zahrádkáře, která zároveň nabídne výjimečnou mezinárodní expozici vzácných bonsají a suiseki.

  • Na výstavě vás okouzlí tematicky vyzdobené pavilony tisíci květinami.
  • Na výstavě máte možnost nakoupit vše potřebné pro dům a zahradu od stovek prodejců z celé České republiky i ze zahraničí.

  • Na výstavě můžete také zakoupit například okrasné cibuloviny, ovocné stromy nebo chryzantémy.

  • V průběhu výstavy  vás jistě potěší také bohatý hudební doprovodný program, vystoupí Duo Jamaha, Cimbálová muzika Réva, Kamelie a další.

  • Nebudou chybět ani velmi oblíbené cestovatelské přednášky s projekcí (Čína  aJaponsko), komentované prohlídky, ukázka z tvorby ikebany a mnoho dalšího.

  • Budete mít také možnost ochutnat zajímavosti gastronomie, jako jsou brouci, sushi apod.

floria-podzim-2019-bonsaj

Na výstavě Floria Podzim bude k vidění Unikátní výstava „20 let s bonsajemi“. Jedná se o autorskou výstavu odborné společnosti Bonsaimusea Isabelia, představí zde unikátní exponáty, které byly dovezeny z Japonska, Koreje, Číny a v průběhu let tvarovány významnými českými, evropskými i světovými bonsajisty.

Součástí výstavy budou i stromy z projektu Pinus line – 100 borovic, který reprezentuje nejrůznější podoby borovice lesní ze různých míst Evropy – Pyrenejí, Karpat, Tater, Alp z lokalit, na nichž by byly díky výstavbě silnic, dálnic, lanovek a nebo protipožárních lesních koridorů zcela likvidovány. Nám se podařilo je zachránit a o to jsou pro nás cennější. Velká část exponátů nebyla dosud nikde vystavována.

Hudební doprovodný program:

pátek 27. 9. / 11:00 až 13:00 brzy odtajníme
pátek 27. 9. / 13:00 až 14:00 DUO JAMAHA
sobota 28. 9. / 11:00 až 14:00 CIMBÁLOVÁ MUZIKA RÉVA
neděle 29. 9. / 11:00 – 13:00 JAROSLAV DOLNÍK
neděle 29. 9. / 13:00 – 14:00 KAMELIE

 

Otevírací doba výstavy Floria Podzim:
27. – 29.9.2019 – každý den od 9 -1 7 hod.

Vstupné:
Dospělí: 100 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti do 15 let): 250 Kč
Děti do 6 let: zdarma
Děti 6 -15 let: 40 Kč
Důchodci nad 65 let: 80 Kč
Držitelé ZTP: 80 Kč
Držitelé ZTP/P: zdarma
Členové ČZS: 80 Kč

 

Více informací najdete na stránkách výstavy.

Podívejte se také na další výstavy květin.

 

Zdroj obrázků: www.vystavistekromeriz.cz

detske hriste
Zahrada
Rájem pro děti může být i zahrada

Každý, kdo vlastní u svého domu nebo bytu zahradu a má v rodině děti, jistě zvažuje, jak tento prostor upravit tak, aby ho plně využívaly i děti různého věku. Ty zde mohou být na čerstvém vzduchu, v bezpečném prostředí a společně s rodinnými příslušníky trávit společný čas nebo se zabavit, zatímco se dospělí …

zahradni jezirko
Zahrada
Jak zadržovat vodu na zahradě

Současná sucha nás nutí k zamyšlení nad ekologičtějšími přístupy a k šetrnému zacházení s vodou nejen v domácnosti, ale i na zahradě. Hospodaření s vodou na zahradě je stejně důležité jako snížení produkce odpadu nebo biologické pěstování plodin. Jak tedy šetřit vodou na zahradě, aniž by utrpěla zeleň a zhoršila …

Floria Leto
Výstavy květin
FLORIA Léto – prodejní výstava pro všechny zahrádkáře

V termínu  od 9. – 11.8.2019 si nenechte ujít již 43. ročník celostátní prodejní výstavy pro všechny zahradníky a zahrádkáře na výstavišti Floria v Kroměříži. Letošní roční této výstavy nese moto „Zahrada fantazie„, což nasvědčuje, že se opravdu máte na co těšit. Ke zhlédnutí bude nádherná promenáda v kouzelné květinové …