Floria podzim – nenechte si ujít expozice vzácných bonsají

bonsai
Veletrhy a výstavy

23Na konci září je ideální čas na návštěvu výstaviště v Kroměříži, koná se zde celostátní prodejní výstava s názvem Floria Podzim, která nabídne unikátní výstavu bonsai.

Na se můžete na výstavě těšit?

  • Celostátní prodejní výstava pro všechny zahradníky a zahrádkáře, která zároveň nabídne výjimečnou mezinárodní expozici vzácných bonsají a suiseki.

  • Na výstavě vás okouzlí tematicky vyzdobené pavilony tisíci květinami.
  • Na výstavě máte možnost nakoupit vše potřebné pro dům a zahradu od stovek prodejců z celé České republiky i ze zahraničí.

  • Na výstavě můžete také zakoupit například okrasné cibuloviny, ovocné stromy nebo chryzantémy.

  • V průběhu výstavy  vás jistě potěší také bohatý hudební doprovodný program, vystoupí Duo Jamaha, Cimbálová muzika Réva, Kamelie a další.

  • Nebudou chybět ani velmi oblíbené cestovatelské přednášky s projekcí (Čína  aJaponsko), komentované prohlídky, ukázka z tvorby ikebany a mnoho dalšího.

  • Budete mít také možnost ochutnat zajímavosti gastronomie, jako jsou brouci, sushi apod.

floria-podzim-2019-bonsaj

Na výstavě Floria Podzim bude k vidění Unikátní výstava „20 let s bonsajemi“. Jedná se o autorskou výstavu odborné společnosti Bonsaimusea Isabelia, představí zde unikátní exponáty, které byly dovezeny z Japonska, Koreje, Číny a v průběhu let tvarovány významnými českými, evropskými i světovými bonsajisty.

Součástí výstavy budou i stromy z projektu Pinus line – 100 borovic, který reprezentuje nejrůznější podoby borovice lesní ze různých míst Evropy – Pyrenejí, Karpat, Tater, Alp z lokalit, na nichž by byly díky výstavbě silnic, dálnic, lanovek a nebo protipožárních lesních koridorů zcela likvidovány. Nám se podařilo je zachránit a o to jsou pro nás cennější. Velká část exponátů nebyla dosud nikde vystavována.

Hudební doprovodný program:

pátek 27. 9. / 11:00 až 13:00 brzy odtajníme
pátek 27. 9. / 13:00 až 14:00 DUO JAMAHA
sobota 28. 9. / 11:00 až 14:00 CIMBÁLOVÁ MUZIKA RÉVA
neděle 29. 9. / 11:00 – 13:00 JAROSLAV DOLNÍK
neděle 29. 9. / 13:00 – 14:00 KAMELIE

 

Otevírací doba výstavy Floria Podzim:
27. – 29.9.2019 – každý den od 9 -1 7 hod.

Vstupné:
Dospělí: 100 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti do 15 let): 250 Kč
Děti do 6 let: zdarma
Děti 6 -15 let: 40 Kč
Důchodci nad 65 let: 80 Kč
Držitelé ZTP: 80 Kč
Držitelé ZTP/P: zdarma
Členové ČZS: 80 Kč

 

Více informací najdete na stránkách výstavy.

Podívejte se také na další výstavy květin.

 

Zdroj obrázků: www.vystavistekromeriz.cz

for pasiv
Bydlení
Veletrh FOR PASIV 2020

Veletrh FOR PASIV se všem návštěvníkům v roce 2020 představí již po osmé. Tento veletrh je určený pro všechny specialisty a odborníky v oblasti nízkoenergetické, pasivní a nulové stavby. Veletrhu FOR PASIV můžete navštívit v termínu 6. 8.2.2020 na PVA EXPO PRAHA.   Co vás na veletrhu čeká? I v …

zahrada v zimě
Zahrada
Zima na zahradě nemusí být dobou odpočinku

I když je už zima, přesto teplota stále ještě dovolí provádět některé zahradní práce, například zastřihávání, úpravu záhonů, péči o kompost, odstraňování napadaného listí, umístění nastýlky k rostlinám, zazimování jezírek, kontrolu a opravy zahradního nářadí i techniky a mnoho dalších činností. Můžete se také věnovat těm částem zahrady, na které jste …

plot v zimě
Bydlení
Potřebuje váš plot před zimou ošetřit?

Správné zazimování zahrady neobnáší jen péči o trávník, stromy, keře a rostliny. Postarat se musíte také o venkovní bazén a některé druhy plotů. Víte, jak na vhodnou údržbu vašeho plotu nebo zda máte plot zcela bezúdržbový? Podívejte se do našeho velkého přehledu o správném zimním ošetření různých plotů. Jak se …