Floria podzim – nenechte si ujít expozice vzácných bonsají

bonsai
Veletrhy a výstavy

23Na konci září je ideální čas na návštěvu výstaviště v Kroměříži, koná se zde celostátní prodejní výstava s názvem Floria Podzim, která nabídne unikátní výstavu bonsai.

Na se můžete na výstavě těšit?

  • Celostátní prodejní výstava pro všechny zahradníky a zahrádkáře, která zároveň nabídne výjimečnou mezinárodní expozici vzácných bonsají a suiseki.

  • Na výstavě vás okouzlí tematicky vyzdobené pavilony tisíci květinami.
  • Na výstavě máte možnost nakoupit vše potřebné pro dům a zahradu od stovek prodejců z celé České republiky i ze zahraničí.

  • Na výstavě můžete také zakoupit například okrasné cibuloviny, ovocné stromy nebo chryzantémy.

  • V průběhu výstavy  vás jistě potěší také bohatý hudební doprovodný program, vystoupí Duo Jamaha, Cimbálová muzika Réva, Kamelie a další.

  • Nebudou chybět ani velmi oblíbené cestovatelské přednášky s projekcí (Čína  aJaponsko), komentované prohlídky, ukázka z tvorby ikebany a mnoho dalšího.

  • Budete mít také možnost ochutnat zajímavosti gastronomie, jako jsou brouci, sushi apod.

floria-podzim-2019-bonsaj

Na výstavě Floria Podzim bude k vidění Unikátní výstava „20 let s bonsajemi“. Jedná se o autorskou výstavu odborné společnosti Bonsaimusea Isabelia, představí zde unikátní exponáty, které byly dovezeny z Japonska, Koreje, Číny a v průběhu let tvarovány významnými českými, evropskými i světovými bonsajisty.

Součástí výstavy budou i stromy z projektu Pinus line – 100 borovic, který reprezentuje nejrůznější podoby borovice lesní ze různých míst Evropy – Pyrenejí, Karpat, Tater, Alp z lokalit, na nichž by byly díky výstavbě silnic, dálnic, lanovek a nebo protipožárních lesních koridorů zcela likvidovány. Nám se podařilo je zachránit a o to jsou pro nás cennější. Velká část exponátů nebyla dosud nikde vystavována.

Hudební doprovodný program:

pátek 27. 9. / 11:00 až 13:00 brzy odtajníme
pátek 27. 9. / 13:00 až 14:00 DUO JAMAHA
sobota 28. 9. / 11:00 až 14:00 CIMBÁLOVÁ MUZIKA RÉVA
neděle 29. 9. / 11:00 – 13:00 JAROSLAV DOLNÍK
neděle 29. 9. / 13:00 – 14:00 KAMELIE

 

Otevírací doba výstavy Floria Podzim:
27. – 29.9.2019 – každý den od 9 -1 7 hod.

Vstupné:
Dospělí: 100 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti do 15 let): 250 Kč
Děti do 6 let: zdarma
Děti 6 -15 let: 40 Kč
Důchodci nad 65 let: 80 Kč
Držitelé ZTP: 80 Kč
Držitelé ZTP/P: zdarma
Členové ČZS: 80 Kč

 

Více informací najdete na stránkách výstavy.

Podívejte se také na další výstavy květin.

 

Zdroj obrázků: www.vystavistekromeriz.cz

stavotech Olomouc
Bydlení
Veletrh úspory energií a architektury, to je Stavotech Olomouc

Největší podzimní veletrh na Moravě – to je STAVOTECH Olomouc. KDY Veletrh můžete navštívit od čtvrtku 7. do soboty 9. listopadu 2019 od 9 – 18 hodin (v sobotu do 17 hodin) KDE Výstaviště Flora Olomouc, veletrh se bude konat v pavilonu A a na přilehlých venkovních plochách. Bohatá nabídka …

masozrava-rostlina
Zahrada
Jaké zásady dodržovat při pěstování masožravých rostlin

Okouzlily vás exoticky působící rostlinky, které navíc poslouží jako mucholapka, ale máte obavy, že byste péči o ně nezvládli? Není se čeho bát, i mezi masožravými rostlinami jsou takové druhy, které zvláštní nároky nemají a mnohdy jejich pěstování snadnější, než u některých pokojovek. Stačí si vybrat správné druhy vhodné i …

Morusovnik
Zahrada
Moruše – zajímavé ovoce i unikátní superpotravina

Moruše je ovoce, které v současnosti opět přichází do módy. Přitom to v minulosti byly velmi oblíbené plody, ať se již jednalo o moruše bílé, černé nebo červené. Byly vyhledávány pro vysoký obsah vitamínů  a minerálů, takže byly sušeny i zavařovány, aby je bylo možno používat po celý rok. Morušové stromy, které …