Floria podzim – nenechte si ujít expozice vzácných bonsají

bonsai
Veletrhy a výstavy

23Na konci září je ideální čas na návštěvu výstaviště v Kroměříži, koná se zde celostátní prodejní výstava s názvem Floria Podzim, která nabídne unikátní výstavu bonsai.

Na se můžete na výstavě těšit?

  • Celostátní prodejní výstava pro všechny zahradníky a zahrádkáře, která zároveň nabídne výjimečnou mezinárodní expozici vzácných bonsají a suiseki.

  • Na výstavě vás okouzlí tematicky vyzdobené pavilony tisíci květinami.
  • Na výstavě máte možnost nakoupit vše potřebné pro dům a zahradu od stovek prodejců z celé České republiky i ze zahraničí.

  • Na výstavě můžete také zakoupit například okrasné cibuloviny, ovocné stromy nebo chryzantémy.

  • V průběhu výstavy  vás jistě potěší také bohatý hudební doprovodný program, vystoupí Duo Jamaha, Cimbálová muzika Réva, Kamelie a další.

  • Nebudou chybět ani velmi oblíbené cestovatelské přednášky s projekcí (Čína  aJaponsko), komentované prohlídky, ukázka z tvorby ikebany a mnoho dalšího.

  • Budete mít také možnost ochutnat zajímavosti gastronomie, jako jsou brouci, sushi apod.

floria-podzim-2019-bonsaj

Na výstavě Floria Podzim bude k vidění Unikátní výstava „20 let s bonsajemi“. Jedná se o autorskou výstavu odborné společnosti Bonsaimusea Isabelia, představí zde unikátní exponáty, které byly dovezeny z Japonska, Koreje, Číny a v průběhu let tvarovány významnými českými, evropskými i světovými bonsajisty.

Součástí výstavy budou i stromy z projektu Pinus line – 100 borovic, který reprezentuje nejrůznější podoby borovice lesní ze různých míst Evropy – Pyrenejí, Karpat, Tater, Alp z lokalit, na nichž by byly díky výstavbě silnic, dálnic, lanovek a nebo protipožárních lesních koridorů zcela likvidovány. Nám se podařilo je zachránit a o to jsou pro nás cennější. Velká část exponátů nebyla dosud nikde vystavována.

Hudební doprovodný program:

pátek 27. 9. / 11:00 až 13:00 brzy odtajníme
pátek 27. 9. / 13:00 až 14:00 DUO JAMAHA
sobota 28. 9. / 11:00 až 14:00 CIMBÁLOVÁ MUZIKA RÉVA
neděle 29. 9. / 11:00 – 13:00 JAROSLAV DOLNÍK
neděle 29. 9. / 13:00 – 14:00 KAMELIE

 

Otevírací doba výstavy Floria Podzim:
27. – 29.9.2019 – každý den od 9 -1 7 hod.

Vstupné:
Dospělí: 100 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti do 15 let): 250 Kč
Děti do 6 let: zdarma
Děti 6 -15 let: 40 Kč
Důchodci nad 65 let: 80 Kč
Držitelé ZTP: 80 Kč
Držitelé ZTP/P: zdarma
Členové ČZS: 80 Kč

 

Více informací najdete na stránkách výstavy.

Podívejte se také na další výstavy květin.

 

Zdroj obrázků: www.vystavistekromeriz.cz

tuhykorinek
Zahrada
Jak na zahradní kalendář a deník?

Příroda je proměnlivá, ale neustále se střídá 12 měsíců a 4 roční období. Když máte prostor a chuť, využijte zahradu na plno a pěstujte nejen okrasné květiny a dřeviny. Vymyslete si a nakreslete jedlou zahradu nebo dokonce les, plánujte si aktivity na celý rok dopředu. A (ne)úspěchy nezapomeňte zaznamenávat do …

Veletrhy a výstavy
Veletrh STŘECHY PRAHA 2020

Navštivte již  22. ročník nejvýznamnějšího veletrhu v oboru střech v České republice a celé střední Evropě. Veletrh Střechy 2020 můžete navštívit v termín 6.2. – 8.2.2020 na PVA EXPO Praha Které konkrétní veletrhy můžete navštívit? Střechy Praha – významný veletrh, který zahrnuje střešní krytiny, materiály, doplňky, řemesla a služby pro …

výstava Stavíme Hodonín
Veletrhy a výstavy
Stavební výstava Stavíme Bydlíme v Hodoníně

Stavební výstava Stavíme Bydlíme se letos uskuteční v Hodoníně v prostorách Domu kultury Horní Valy. Kdy: Pátek 31.1. od 9-18 hodin Sobota 1.2.2020 od 9-17 hodin Kde: Dům kultury Horní Valy Hodonín Vstupné: Zdarma Tradičně budou výstavní prostory zaplněny expozicemi vystavovatelů z oboru stavebnictví a vybavení domácnosti. Můžete se zde …