S kapkovou závlahou je péče o pokojové rostliny snadná

kapkova_zavlaha
Bydlení

Chcete svůj byt osvěžit zelenými rostlinami, ale máte pocit, že péče o ně bude příliš náročná a navíc vás bude zatěžovat jejich zalévání? Nemusíte mít obavy, zalévání si můžete jednoduše ulehčit více způsoby. K nejjednodušším a nejšetrnějším patří kapková závlaha. Ta vám umožní pravidelnou závlahu i v době, kdy v bytě nebudete přítomni delší dobu, například když pojedete na dovolenou. Takovou situaci umí vyřešit některé samo zavlažovací systémy nebo právě kapková závlaha.

Co je kapkové zavlažování

Nikdy jste o kapkovém zavlažování neslyšeli a nemáte představu, jakým způsobem se vláha dostane ke kořenům rostlin? Jde o takovou závlahovou metodu, která využívá úsporného dávkování vody. To se zvolí individuálně pro každou rostlinu přesně podle jejích potřeb. Obrovskou výhodou je to, že se  voda dostává jen ke kořenům rostlin, popřípadě do jejich těsného okolí, takže není potřeba příliš zalévat. Voda se méně vypařuje, a tak je možno se zálivkou šetřit. Můžete mít rostliny nejrůznějších druhů, a každá z nich dostane jen tolik zálivky, kolik jí bude prospívat.

Kde můžete kapkovou závlahu použít

Automatické zavlažování pokojových rostlin vyřeší váš problém se zavlažováním nejen ve vnitřních obytných prostorách. Velmi pohodlně ho můžete využít i venku – v pergole, na terase nebo ve skleníku. Podobné jednoduché systémy se používaly již v minulosti, kdy se květináče propojovaly s vodní nádržkou pomocí knotů. Nádoba s vodou se umístila tak, aby byla výše než květináče, a rostliny si samy přitahovaly vodu přes knot. Jinou možností je hydroponie, která však vyžaduje o něco více péče a takto pěstované rostliny jsou citlivější. Také zavlažovací květináče mohou být dobrou volbou, potřebují však přepady, knoty nebo vzlínavou textilii a otvory pro nalévání vody. Kapková závlaha je jednodušší, a pokud do ní zainvestujete, může být zálivka řízena automaticky a sloužit více než třiceti jednotlivým rostlinám.

Kapková závlaha přináší celou řadu výhod

Pokud si pořídíte kapkovou závlahu, můžete si užívat pohodlí  a předností, které tento systém přináší. Kromě úspory vody šetříte svůj čas a také energii, kterou můžete využít jinde. Investované finance se vám tak vyplatí a rychle vrátí. Navíc můžete rostliny lehce přihnojovat. Výrazně omezený je i růst plevele, protože zálivka jde přímo ke kořenům rostlin. Díky tomu nepřijdou do styku s vodou listy, takže nedochází ke vzniku plísní. K rostlině se dostane pouze ideální množství vody, voda se neodpařuje zbytečně. A vy klidně můžete na delší dobu odjet, aniž byste se museli obávat, že o své rostliny přijdete.

Jak vypadá automatický zavlažovací systém

Automatický systém pro samo zavlažování může obsluhovat také balkon i terasu. Celek je tvořen soustavou hadiček, které jsou připojeny k zásobníku. Kapkové závlahové systémy ocení především majitelé rostlin umístěných ve svislých zelených stěnách. Jednoduchou volbou jsou hadičky připojené k zásobníku s rozvodem do více nádob. Hadičky končí v hliněných kuželech zapíchnutých v zemině blízko kořenů rostliny. Tento systém se hodí jak k rostlinám v interiéru, tak na balkonu nebo terásce. Ve skleníku můžete umístit hadice vybavené kapacími otvory, připojit je k ventilu a pak už jen pustit.

Bydlení
Automatické zavlažování: Jak se chytře starat o zahradu?

Vlastní zahrada přináší radosti i starosti. Na jednu stranu si můžeme užívat pohodu v zelené trávě a trhat vypěstovanou zeleninu. Ale vyžaduje také péči, abychom nešlapali po sluncem sežehnutém, drsném trávníku. Klíčem k zdravé zahradě je správné zavlažování. Dnes již existují zavlažovací systémy, které se postarají samy o sebe. Jak? …

Zahrada
Pořizujete zahrádku? Na co dát pozor?

Zájem o zahrádkářství v posledních letech rapidně vzrostl. Objevují se i v okolí velkých měst. Pokud si plánujete rovněž nějakou pořídit, jistě vás zajímá, jakým způsobem tak lze učinit a na co dávat pozor. Koupě zahrady vám poskytuje několik zásadních výhod: jistotu vlastnictví a žádná omezení v podobě vnitřních předpisů. …

Zahrada
Vánoční zahrada: Jak na venkovní vánoční dekorace

Chtěli byste vdechnout vánoční atmosféru nejen interiéru, ale také své zahradě? Pojďte se mrknout, čím vším si ji můžete vyzdobit. Od světýlek až po jedlé ozdoby pro ptactvo. Venkovní vánoční dekorace nejsou vzhledově od těch interiérových nijak odlišné. Záleží hlavně na vašem vkusu. Není tak problém mít interiér i exteriér …